Dulce de leche
- Breng een pan met water aan de kook, zet het dichte blikje in het water tot het onder staat. Laat op laag vuur 2 uur koken.
- Zorg ervoor dat het blikje de hele tijd onder water blijft staan, voeg eventueel extra water toe. Laat het blikje afkoelen voordat je het openmaakt.
Wafelbeslag
- Roer de boter met de suiker en vanillesuiker glad.
- Meng het ei met de melk en het zelfrijzend bakmeel door het botermengsel.
- Kneed samen met de kandijsuiker tot een deeg. Laat het deeg circa 30 minuten opstijven in de koelkast.
Koffieroom
- Los in de espresso de oploskoffie op in de slagroom. Meng met de slagroom en klop stijf.
Opmaak
- Verwarm het wafelijzer voor. Rol het deeg tot een bol ter grote van een pingpongbal. Leg de deegbol wafelbeslag in het wafelijzer. Bak de wafels in circa 4 minuten goudbruin en gaar.
- Bestrijk de wafel met een beetje dulce de leche en bestrooi met een beetje maldonzout. Serveer met de koffieroom.
- Voor een hartige variant kun je de volgende topping gebruiken: oude kaas, gesneden sjalotten, chutney en spek.
0 reacties