’s Middags voorbereiden
Ansjovis
Trek de graat uit de ansjovis door het visje bij de kop te pakken en de graat van boven naar beneden te trekken. Spoel de visjes voorzichtig en kort schoon onder koud stromend water en dep ze droog met keukenpapier. Leg ze in een schaal of op een bord.
Marinade
Pel en snipper de knoflook ragfijn, voeg citroensap en rasp toe, roer er fijngesneden peterselie en olijfolie door. Schenk de marinade over de ansjovis en laat minstens 10 minuten marineren.
Knolselderij
Snijd de schil van de knolselderij (dit gaat het beste met een kartelmes). Schaaf met een dunschiller of mandoline dunne plakken van de knolselderij. (Er zijn 7 tot 9 plakken nodig per ‘lasagnetti’). Blancheer ze in circa 2 minuten beetgaar in kokend water met zeezout. Spoel direct af met koud water en droog de plakken tussen keukenpapier.
Rucolasaus
Verwarm de pijnboompitten in een koekenpan en laat ze op laag vuur goudbruin kleuren. Snijd de rucola fijn, voeg olijfolie en pijnboompitten toe, rasp er de geitenkaas bij en meng door elkaar.
’s Avonds afmaken
Opmaak bord
Leg een plakje knolselderij in het midden van het bord, lepel er rucolasaus over, bedek met een dunne plak mozzarella en een ansjovisfilet en ga in dezelfde volgorde verder met stapelen van laagjes als bij een lasagne.

Biologische krachtpatser uit Sicilië
De wijngaarden van de Katarato druiven, de biologische druiven die voor deze wijn gebruikt worden, staan op een hoogte van 300 tot 450 meter boven de zeespiegel. De bodem bestaat voornamelijk uit afgebrokkeld of stevig geërodeerd graniet. Het klimaat kenmerkt zich door koele regenval in mei en juni, gevolgd door hete zomers.
Deze combinatie en het feit dat de wijn van jonge stokken komt, maakt de wijn zo spannend. Het is een fruitmand achter glas. Deze wijn is ook kruidig en filmend, plakt aan het glas en verraadt daarmee al een beetje zijn power.
Deze wijn is 100% biologisch en daaruit blijkt dat Italië, de grootste producent ter wereld, steeds vaker op kleine schaal bio kwaliteiten maakt.
door Corria Houthuizen
0 reacties