De voordelen van een 24K account
  • Recepten bewaren
  • Exclusieve content en aanbiedingen
  • Gratis e-books
24K op tv

Char siu

Char siu (spreek uit als: tja sieuw) is een heerlijk Chinees gerecht met geroosterd en gemarineerd varkensvlees.

40 min. voorbereiden
20 min. oventijd
Char Siu

Gepubliceerd op:

Bewerkt op:

"Char siu is een populair gerecht uit de Kantonese keuken. Het geheim van een goede char siu is de perfecte verhouding tussen de zoete en zoute smaken. Met mijn recept komt dat zeker wel goed."

Bereidingswijze voor char siu

Char siu

  1. Verwarm de oven voor op 180 °C.

  2. Wrijf de gefermenteerde tofu glad in een ruime kom. Voeg de Chinese kookwijn, oestersaus, donkere sojasaus, lichte sojasaus en suiker toe en meng door.  

  3. Pel de knoflook en pers uit boven de marinade. Schil de gember en pers uit boven de marinade. Meng goed door.

    Wil je sneller klaar zijn? Gebruik dan kant-en-klare marinade voor char siu.

  4. Snijd de varkensnek in plakken van ca. 1 cm dik en wentel het door de marinade. Masseer de marinade in met je handen.

    Hoe langer je het vlees laat marineren, hoe beter de smaak wordt. Ik raad aan om de varkensnek minstens 1 uur afgedekt in de koelkast te laten marineren.

  5. Rijg het gemarineerde vlees aan de satéprikkers en hang aan een rooster. Bak voor 40 minuten in de oven.

    Je kan het vlees ook op een bakplaat bekleed met bakpapier bakken. Keer het dan halverwege de oventijd om. 

  6. Bestrijk gebakken varkensvlees met met de honing. Snijd daarna in dunne plakjes.

  7. Leg de char siu op een bord en bestrooi met sesamzaad. Snijd de bosui in dunne ringetjes en strooi over het vlees. Serveer eventueel met een klein scheutje sojasaus.

    Ook lekker: broodje tja sieuw. Vervang de rijst door een wit pistoletje en serveer het vlees hierop met de sesamzaad, bosui en sojasaus.

Eveline is terug! En deze keer laat ze zien hoe makkelijk het is om haar favoriete Aziatische gerechten zelf te maken.

Wat anderen vonden van char siu

Heb jij dit recept gemaakt? Of wil je graag iets vragen over dit recept? Laat het weten!

4 reacties op char siu

Lijkt me erg lekker, maar kan het ook met ander varkens vlees bv met varkens haas?
Joke de Jong
31-03-2024
Hi!

We raden wel aan om echt de nek te gebruiken om het recept zo goed mogelijk te laten slagen.

Groeten,
Team-24Kitchen
24 kitchen
03-04-2024
De ingrediënten op deze pagina komen niet overeen met het recept uit de uitzending (gezien op 30-05-26):
1) er staat 2 x oestersaus
2) in de uitzending werd ook lichte sojasaus gebruikt en ontbreekt hier
3) in de uitzending werd een klein beejte (halve el? 1 tl?) donkere sojasaus gebruikt en niet 2 el.
Marielle Eickholt
31-05-2026
Hee,

Bedankt voor het opmerken!

Groeten,
Angelina van het 24Kitchen-team
24 kitchen
01-06-2026

Ook lekker

Nieuwsbrief

Elke week nieuwe kook- en eetinspiratie in je mailbox?

Ontvang het heerlijke weekmenu, handige kooktips en populair nieuws over de laatste foodtrends.

Show/hide
Als je je inschrijft, ga je akkoord met onze Gebruiksvoorwaarden en erken je dat je ons Privacybeleid, ons Cookiebeleid en onze VK- en EU-privacyrechten hebt gelezen.