Chocolade lava cakes
-
Verwarm de oven voor op 190 °C.
-
Vet de vormpjes in met wat boter en bestuif de binnenkant met een laagje cacaopoeder.
-
Breek de chocolade in stukken en smelt samen met de boter in een steelpan.
-
Mix de eieren met de suiker en een snuf zout tot een dik romig mengsel. Voeg al roerend met een spatel het chocolade-botermengsel toe.
-
Zeef de bloem en de cacao boven de kom en spatel door het chocolademengsel. Verdeel het beslag over de ovenschaaltjes.
-
Bak de lava cakes voor 10-13 minuten in de oven. De buitenkant moet stevig zijn en de binnenkant nog vloeibaar. Serveer warm.
Karamelsaus (optioneel)
-
Laat de suiker in een pan smelten tot er karamel ontstaat.
-
Verwarm in een ander pannetje de slagroom en blus hiermee de karamel af. Roer glad en roer dan ook de boter en een mespunt zeezoutvlokken door de saus.
-
Stort de lava cake uit op een bordje. Verdeel de karamelsaus en serveer met een bol ijs.
3 reacties
Met 6 minuten was het cakeje nog niet klaar, dus uiteindelijk de instructie uit de geschreven tekst opgevolgd en 10-13 minuten in de oven gelaten.
De uitgeschreven tekst is in dit geval leidend voor het recept. Die is namelijk aangepast voor hoe je het recept het beste thuis kan maken.
Jammer dat jullie het te zoet vonden. Hebben jullie wel zoals in de ingrediëntenlijst stond pure chocolade en cacaopoeder gebruikt? Zo ja, dan zou je eventueel de volgende stappen kunnen uitvoeren om 'm de volgende keer minder zoet te maken.
1. Gebruik 20-30% minder suiker. In dit geval 84-96 gram
2. Kies voor extra pure chocolade (70% cacao of zelfs meer).
3. Gebruik ongezoete cacaopoeder.
Hopelijk helpt dat!
Groeten,
Amber van 24Kitchen