Overslaan en naar de inhoud gaan

De voordelen van een 24K account

  • Recepten bewaren
  • Exclusieve content en aanbiedingen
  • Gratis e-books
Registreer in 1 minuut
24Kitchen homepage

Bewaarde recepten

Met een account kan je recepten bewaren bij je favorieten. Log in om bewaarde recepten te bekijken of maak een account aan.

  • Inloggen
  • Account aanmaken

Mijn 24Kitchen

  • Account aanmaken

    Direct profiteren van de voordelen van een account? Meldt je aan in 3 eenvoudige stappen.

    Registreren
  • Inloggen

    Log in om jouw bewaarde recepten en je persoonlijk weekmenu te bekijken.

    Log in
  • BBQ
  • Recepten
  • Populair
  • Thema's
    • 1. Airfryer-recepten
    • 2. Makkelijke recepten
    • 3. Lasagne-recepten
    • 4. Spitskool-recepten
    • 5. Traybake-recepten
    • 6. Kip-recepten
  • 24K op TV

Bewaarde recepten

Met een account kan je recepten bewaren bij je favorieten. Log in om bewaarde recepten te bekijken of maak een account aan.

  • Inloggen
  • Account aanmaken

Mijn 24Kitchen

  • Account aanmaken

    Direct profiteren van de voordelen van een account? Meldt je aan in 3 eenvoudige stappen.

    Registreren
  • Inloggen

    Log in om jouw bewaarde recepten en je persoonlijk weekmenu te bekijken.

    Log in
Buitengewoon BBQ
Buitengewoon BBQ
Buitengewoon BBQ
  1. Home
  2. Populair
  3. Annabel Langbein in Nederland
Nieuws

Annabel Langbein in Nederland

Annabel Langbein in Nederland
Annabel Langbein in Nederland

Afgelopen donderdag was het zover. Nieuw-Zeelands bekendste tv-kok bracht een bezoek aan de studio’s van 24Kitchen. Naast een bezoek aan Rudolph’s Bakery hoorde daar ook een ontmoeting met twee gelukkige prijswinnaars bij. Afgelopen weken hebben we honderden leuke, lieve, grappige, brutale en spannende vragen ingestuurd gekregen. Uit al deze vragen zijn twee gelukkige winnaars gekozen.

Onder het genot van een Hollandse lunch kregen Anja Roubos en Frank Castricum plus hun introducees de kans om hun vraag aan Annabel te stellen. Het was een ontzettend gezellige middag en Annabel gaf open en vol humor antwoord op alle vragen. Diezelfde avond bewees mevrouw Langbein zich opnieuw zeer sportief, toen zij – op typische Hollandse wijze – per fiets arriveerde op een diner dat ter gelegenheid van haar nieuwe boek georganiseerd was in Utrecht. Ze keek haar ogen uit in Nederland, vertelde ze, verbaasd over al die fietsende mensen: soms zelfs meerdere op een fiets. Ze voelde zich als een vis in het water: lekker buiten zijn, één met de natuur: typisch Annabel Langbein.

Hieronder lees je een verslag van het interview dat de prijswinnaars met Annabel hadden.

Als er één gerecht zou zijn dat je zou kunnen serveren aan de hele wereld. Welk gerecht zou dat dan zijn? (de winnende vraag van Frank)
“Wat een politieke vraag! Dat zal waarschijnlijk a salad of the world zijn: verse ingrediënten, linzen, kruiden, bonen... Liefst aangevuld met lokale producten, want je kunt overal ter wereld wel iets lekkers vinden. De dressing zou ik maken van noten, zoals amandelen, om wat proteïne toe te voegen. Maar couscous is ook een goede optie, ik ben er gek op en je hebt eigenlijk alleen wat heet water nodig om het te kunnen bereiden.”

De gerechten die jij maakt zien er heerlijk uit. Jij lijkt een perfecte balans te hebben tussen lekker, gezond eten en een lading suiker op zijn tijd. Heb jij een guilty pleasure waar wij niks van afweten en waarvoor wij jou kunnen wakker maken? (de winnende vraag van Anja)
“Cheese! Definitely cheese! Mensen die mij beter kennen noemen me ook wel een cheese slut. Als nagerecht een heerlijk kaasplankje of bij een goed glas wijn. Kaas is mijn guilty pleasure. Ik heb het geluk dat ik geen echte zoetekauw ben. Op z’n tijd een chocolaatje vind ik heerlijk maar ik geef de voorkeur aan heerlijke noten zoals amandelen en andere hartige dingen.”

Wat is jouw definitie van gezond?
“Eigenlijk heb ik daar één simpel antwoord op: vermijd streepjescodes. Als je tegenwoordig op de achterkant van producten kijkt in de supermarkt zie je lappen tekst waar niet doorheen te komen is. Door kant-en-klaarmaaltijden krijgt je lichaam niet de juiste brandstof binnen. Eet uit het seizoen en luister naar je lichaam. Verder moet je natuurlijk zoeken nar een goede balans. Fat is luxury.”

Moet je suiker helemaal bannen van je ingrediëntenlijst?
“Het gaat allemaal om de balans. Toen ik begon met koken woog ik een stuk meer. Langzaam maar zeker begon ik steeds meer na te denken over eten en hoe je voedselpatroon je lichaam beïnvloedt. Er is eens een tafel vol met eten voor mijn neus neergezet: allemaal verschillende ingrediënten die hetzelfde aantal calorieën bevatten. Van stapels broccoli tot 5 stukjes chips. Dat is een echte eye-opener voor mij geweest.”

Hoe lang duurt het voor een recept klaar is en waar haal je je inspiratie voor deze recepten vandaan?
“Behalve voor mijn boeken en programma’s maak ik ook veel recepten voor tijdschriften. Telkens heb ik een ander thema in mijn hoofd. Vanuit dit thema ga ik denken en dan kunnen er maar zo elf recepten tegelijk uitkomen. Mijn hoofd is dan net een computer, het rolt er zo uit. I can taste it in my mind. Dan ga ik het met mijn team uitproberen in mijn testkeuken. Negen van de tien keer komt het er dan ook precies zo uit als hoe ik het mij had voorgesteld. Omdat ik al zo lang kook weet ik wanneer ik wat toe moet voegen. Mijn inspiratie komt overal vandaan. Soms ben ik aan het koken en denk ik: dit móet ik onthouden. Dan schrijf ik het op. Koken is net als muziek of een modecollectie. Het is een samenstelling van elementen die met elkaar moeten samenwerken.”

Wat is je favoriete recept dat je moeder vroeger voor je maakte?
“Mijn moeder heeft me enorm verwend toen ik klein was. Dan maakte ze ontbijt op bed voor me: groene eieren. Een hele bos peterselie, luchtig opgeklopt met eieren tot een omelet. Daarna kon je er de hele dag tegenaan. Daar heb ik mooie, warme herinneringen aan. Ik maak het nog steeds.”

Wat is het meest vieze gerecht dat je ooit gegeten hebt?
“In 1987 ben ik uitgenodigd voor de opening van het Hilton hotel in Shanghai. De rode loper werd letterlijk voor me uitgerold en het was een prachtig hotel. We aten ontzettend lekkere gerechten en belandden op een cocktailparty. Daar werden geroosterde zijderupsen geserveerd. Beleefd als ik was nam ik een hap en knikte dat het heerlijk was, maar ik vond het niet te eten. Tijdens mijn reizen ben ik wel meer gekke dingen geproefd, zoals een enorme stierentestikel in Bolivia. Echt bal zo groot als… een bal! Hahaha!”

Je reist veel en bent veel van huis. Wat maakt je gelukkig?
“Diners met vrienden. Aan tafel zitten, lachen en genieten. Al het goede gebeurt rondom de tafel. Eten is een echte connector, het brengt mensen samen.”

Na deze uitspraak knikt iedereen instemmend. De prijswinnaars geven Annabel leuke Hollandse cadeautjes (“Wow I love stroepwaffels!”) en laten de kans niet onbenut om een handtekening te vragen. Want Annabel Langbein is een internationale heldin. Ze is zó aardig dat je dat bijna zou vergeten…

Meer inspiratie

  • Verslag van een ontmoeting met Annabel Langbein
    Nieuws
  • Hoog bezoek in Rudolph’s Bakery
    Nieuws
  1. Is kwark gezonder dan yoghurt?
  2. Wat is het verschil tussen döner, kebab en shoarma?
  3. Met deze tips is jouw gebakken rijst net zo lekker als uit de toko
  4. Dit zijn de 8 lekkerste gerechten met ananas
  5. Fred van Leer deelt zijn guilty pleasure in Rotterdam
  6. In dit themapark eet je bij een Michelin-sterrenchef
  7. Een gezellige dag in Bathmen met Sjaak
  8. Een herbeleving in Harlingen met Tania Kross
  9. Een dag vol herinneringen in Amsterdam met Stijn van Vliet
  10. Een lopend buffet in Olst en omstreken met Marloes Coenen
  11. Een reis door de kunstwereld van Nuenen met Soenil Bahadoer
  12. Op zoek naar de beste roti in Utrecht met Amber Brantsen
  13. Jamie Westland onthult zijn favoriete plekken in Den Haag
  14. Foodtrends: Wat eten we in 2025?
  15. 7x smaakvolle budgetproof recepten voor iedereen
  16. 12 praktische tips voor lekker én gezond eten voor weinig geld
  17. Let op! Deze voedingsregels veranderen per 2025
  18. Verken Miljuschka’s 13 nostalgische hotspots in Amsterdam
  19. Dit zijn de 12 lekkerste food-hotspots van Valencia volgens Miljuschka
  20. Ontdek de 10 klassieke hotspots van Antwerpen met Miljuschka

Nieuwsbrief

Elke week nieuwe kook- en eetinspiratie in je mailbox?

Ontvang het heerlijke weekmenu, handige kooktips en populair nieuws over de laatste foodtrends.

Show/hide
Als je je inschrijft, ga je akkoord met onze Gebruiksvoorwaarden en erken je dat je ons Privacybeleid , ons Cookiebeleid en onze VK- en EU-privacyrechten hebt gelezen.’
Logo 24Kitchen
  • Receptenzoeker
  • Populair
  • TV Gids
  • TV Aanbieders
  • Contact
  • HTML Sitemap
  • Tiktok (externe link)
  • Facebook (externe link)
  • Instagram (externe link)
  • Pinterest (externe link)
  • YouTube (externe link)
  • Privacybeleid
  • VK en EU privacyrechten
  • Cookiebeleid
  • Gebruiksvoorwaarden
C